istanbul
ETİLER: (0212) 271 71 70
GÖKTÜRK: (0212) 322 40 00
entr

Minik Tanem’in Annesi AQUA-TOTS Deneyimini Anlatıyor…

Biz sıramızı beklerken, Tanem de yüzen bebekleri izliyor:)

Uzun süredir Tanem’i bebek yüzme kurslarından birine götürmeyi istiyordum. İstanbul dışında olduğum için öncelikli tercihim yakınlığından dolayı Anadolu yakasında bir kurs bulmaktı, ancak AQUA-TOTS’u bulduktan sonra nerede olursa giderim dedim. AQUA-TOTS diğer kurslardan farklı olarak, kendi yerinde eğitim veriyor, yani havuzu kendine, bebeklere özel. Diğer kurslar otellerin havuzunu kullanıyor, klorlu ve soğuk suda eğitim veriyor. AQUA-TOTS’un havuzu klor yerine ozonla temizleniyor ve suyun ısısı sabit 32 derece.

Sitelerinde derslerin 6 aydan başladığı yazıyordu ama aradığımda gelebileceğimizi söylediler, hatta ne kadar erken o kadar iyi. Geçtiğimiz haftalarda gittiğimizde Tanem 4 ay 1 haftalıktı. Etiler’deki yerlerine gittiğimizde, güler yüzlü bir ekiple karşılaştık, eğitmenler ,çalışanlar herkes çok ilgiliydi.

İçerinin havası bebeğin üşümeyeceği sizin de bunalmayacağınız sıcaklıktaydı. Giderken sadece huggies yüzme bezi götürüyorsunuz, mayoyu onlar veriyor. Hazırlanma odasında, duşlar, alt değiştirme ünitesi, saç kurutma makineleri, prima bezler, bebek yağları, kilitli dolaplar ve aklınıza gelebilecek ihtiyacınız olan her şey vardı. Saatimiz geldiğinde, Tanem’le havuza girdik, çok heyecanlıydım, ama Tanem’den yana korkum yoktu çünkü suyu çok seviyor ve korkamayacak kadar da küçük.suya girdiğimiz andan itibaren gülmesini eksik etmedi sağolsun, öğretmeni debu sayede değişik hareketler deneyebildi.

İlk başta alıştırma hareketleri yaptık. Sonra yüzme aparatının içinde benim yönlendirmemle, bacaklarını çırpmaya başladı:) 

11

Sonra beni unuttu, kendisi takıldı havuzda:) 

33

Hatta diğer bebeklere cesaret bile verdi:) Bir kaç saniye de olsa kendisi sırt üstü durdu, en zoru da buymuş.

555

Bebekler refleks olarak suyun altında ağızlarını,burunlarını kapıyorlarmış,suya girerken burnunu, ağzını büzüşünü görmelisiniz:)

Bu deneme dersiydi, normal derslerle suyun içinde kalış süresi, kendine güveni, yaptığı hareketler artacak, onlara da eylülde başlayacağız, araya tatil, bayram vs girdi.

Bebeği olan tüm annelere bu deneyimi tavsiye ediyorum, bebeğinizle paylaşımınız ne kadar çok olursa o kadar mutlu bir anne oluyorsunuz ,dolayısıyla bebeğiniz de mutlu oluyor,üstelik motor becerileri de gelişiyor, ilerisi için sudan korkmayan ,kendine güvenen bir çocuk yetiştirmenize katkı sağlıyor.

GONCA HANIM
http://goncaninsepeti.blogspot.com/2013/08/tanemle-aquatots-deneyimi.html

 

Ücretsiz Deneme Dersi Başvurusu

AQUA-TOTS ile tanışmanız için sizi ve çocuğunuzu ücretsiz deneme dersimize bekliyoruz. Ücretsiz deneme dersimize gelmek istiyorsanız aşağıdaki formu eksiksiz doldurup bize iletmeniz yeterlidir. Yetkilimiz sizinle en kısa sürede deneme dersi randevünüz için sizinle iletişime geçecektir...

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
KAPAT * Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.