istanbul
ETİLER: (0212) 271 71 70
GÖKTÜRK: (0212) 322 40 00
entr

Sıkça Sorulan Sorular

 

Kaç yaş arası çocuklara eğitim veriyorsunuz?

Aqua-Tots’da 4 aylıktan 14 yaşa kadar çocuklara eğitim vermekteyiz. 30 aya kadar bebeklerimiz suya anne ya da babaları ile beraber girerken, daha büyük çocuklarımız eğitimlerine ebeveyn desteği olmadan devam ederler.

Bebeğim 4 aydan küçükse yine de Aqua-Tots’a getirebilir miyim?

Pek tabii ki. 4 aydan daha küçük bebeklerimize, suyla erken tanışmaları için onlara özel seanslar uygulayabiliriz.

Çocuğum 14 yaştan büyükse, yine de Aqua-Tots’a getirebilir miyim?

Çocuğunuzun daha önceki yüzme eğitimi ve suya alışkanlığı konusunda eğitmenlerimizle görüştükten sonra, onlara da yardımcı olmak için pek tabii ki elimizden geleni yaparız.

Çocuğum ne kadar sürede yüzme öğrenebilir?

Yüzme belirli tekniklerden oluşan bir spordur. Her çocuğun stilli olarak yüzme öğrenme becerisi ve süresi değişkenlik gösterir. Aqua-Tots toplamda 8 seviyeden oluşan bir eğitim sistemi uygulamaktadır. 7. seviyeye ulaşmış çocuklarımız, serbest-sırtüstü-kurbağalama-kelebek ve yan yüzmeden oluşan beş yüzme stilinin doğru kulaç ve nefes alma tekniklerini öğrenmiş olurlar.

Çocuğumun yüzme seviyesini nasıl belirliyorsunuz?

İlk iki seviye derslerimiz sadece bebeklerimizin yaşı göz önüne alınarak, 4-12 ay ve 13-30 aylık bebekler için tasarlanmıştır. Bu seviyelerde verilen eğitim, bebekleri su ortamına alıştırmak ve yüzmenin temel esasları olan nefes kontrol, su yüzünde kalabilme ve kas koordinasyonlarını arttırma üzerine yoğunlaşmıştır.

3. seviyeden itibaren çocuğumuz için uygun başlangıç seviyesini tespit edebilmek için, artık yaşı değil, sudaki rahatlığı ve sahip olduğu becerileri göz önünde bulundurulur. Seviyelerimiz hakkındaki detaylı bilgiyi web sitemizdeki “Yüzme Seviyeleri” bölümünden edinebilirsiniz.
Çocuğunuz için uygun başlangıç seviyesi, beraber geçireceğimiz ilk deneme dersinin sonunda eğitmenlerimiz tarafından belirlenecektir.

Grup Dersleri derken ne kast ediyorsunuz?

Aqua-Tots’da dersler, o derse kayıt durumuna göre en fazla üç çocuktan oluşan minik gruplar halinde yapılır. Çocuklarımızın derslere katıldıklarında kendi yaş grubu diğer çocuklarla vakit geçirip, öğretilen becerileri hem kendilerinin yapıp, hem de diğer çocukların tekrarlarını izlemesi, onların hem sosyal, hem de teknik gelişimi için çok faydalıdır.

Dersler neden yarım saat sürüyor?

Bebekler ve küçük çocuklar üzerinde yapılan bütün araştırmalar, bu yaşlardaki çocukların dikkat ve konsantrasyonlarının yarım saat ile sınırlı olduğunu göstermiştir. Derslerimizde, çocuklarımıza öğrettiğimiz ve her ders tekrarlanan 28 değişik beceri vardır ve amacımız, bu becerileri onlara mükemmel bir şekilde kazandırmaktır. Bu yüzden yarım saatten daha uzun süren derslerde çocuklarımızın öğrenme eğrisi düşmektedir.

Sağlık raporu gerekli mi?

Biz sizin çok bilinçli bir anne-baba olduğunuzu ve eğer bebeğiniz ya da çocuğunuz hasta ise, onu havuzumuza getirmeyeceğinizi biliyoruz. Ayrıca minik bebeklerin ve çocukların, işin doğası gereği, sık sık hastalanabildiklerini ve en başta alınacak bir sağlık raporunun kısa bir süre içinde geçerliliğini de yitireceğinin farkındayız.
Hastalık dolayısı ile katılamadığınız dersler için size muhakkak telafi dersi veriyoruz.

Bone istiyor musunuz?

Çocuğunuzun dersler sırasında bone ya da gözlük takması tamamen sizin ve onun kararıdır.

Havuzunuzun hijyen şartları nedir?

Havuzumuz sadece bebek ve çocuklarımızın kullanımı için tasarlanıp, özel olarak yaptırılmıştır. Havuz suyumuz 32 dereceye ısıtılmış, havuz çevresindeki hava sıcaklığımız ise 30-31 derecedir. Bu şekilde çocuklarımız suyun içinde oldukları sürece ya da havuzdan çıktıklarında üşümezler.
Havuzumuz ozonlama sistemi ile temizlenmektedir ve su değerlerimiz gün içinde 5 kere tarafımızdan, haftada iki defa da profesyonel bir laboratuar tarafından test edilmektedir.

Derslere diğer çocuklarımız ya da aile fertlerimiz ile beraber gelebilir miyiz?

Kesinlikle. Havuzumuzun çevresinde bebeğiniz ya da çocuğunuz suda dersini yaparken onu rahatlıkla izleyebileceğiniz koltuklarımız ve küçük bir oyun alanımız var. Tek ricamız, eğer birden fazla çocukla geliyorsanız ve siz de bebeğinizle suya girecekseniz, suya girmeyen diğer çocuğunuzla ilgilenecek bir kişiyle daha gelmeniz.

Uyguladığınız kurlar ve fiyatlarınız nedir?

Aqua-Tots’da her ailenin ve çocuğumuzun ihtiyaç ve isteklerine göre değişik ders kurlarımız vardır. Haftada 1, haftada 2 ya da haftada 3 ders üzerinden aylık üye olabileceğiniz gibi, belirli bir süreye sığdırılmış hızlandırılmış kurlarımız ve özel ders seçeneklerimizden de faydalanabilirsiniz. Bunların dışında da, özel istekleriniz için değişik paketler de oluşturabiliriz.
Kardeşlere %10, ikizlere %20 indirim uyguluyoruz.

Ücretsiz Deneme Dersi Başvurusu

AQUA-TOTS ile tanışmanız için sizi ve çocuğunuzu ücretsiz deneme dersimize bekliyoruz. Ücretsiz deneme dersimize gelmek istiyorsanız aşağıdaki formu eksiksiz doldurup bize iletmeniz yeterlidir. Yetkilimiz sizinle en kısa sürede deneme dersi randevünüz için sizinle iletişime geçecektir...

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
KAPAT * Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.